Artykuły

Warszawa. Dyskusja o Teatrze TV

35. spotkanie z cyklu "Teatr jest światem" - dziś [27 października] w Teatrze Polskim o godz. 18 - poświęcone będzie Teatrowi TV - zapowiada JRK [Janusz R. Kowalczyk] w Rzeczpospolitej.

Dyskusję poprowadzą Aleksandra Rembowska i Wojciech Majcherek z miesięcznika "Teatr". Udział zapowiedzieli: Łukasz Barczyk, Jerzy Koenig, Paweł Konie i Kazimierz Kutz. Wstęp wolny.

- Robiliśmy kiedyś ten Teatr Ty lepiej lub gorzej, ale byliśmy powszechnie obecni w programie - powiedział nam Jerzy Koenig.

- Takiej degradacji słowa, jak dziś, nigdy w Polsce nie było. Co drugi Polak układa dramat: w serialach, sitcomach, kabaretach. I taki stan rzeczy kształtuje narodową wyobraźnię. Obok reklam.

Teatr TV musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak się zmieścić między inwazją tej nieudolnej pisaniny a fałszywym światem reklam. To główny problem, nad którym należy się zastanowić. W kształcie, w jakim Teatr TV jest dziś uprawiany, nie widzę dla niego szans. W publicznej telewizji traktuje się go jak listek figowy. Jak trwoga, to okazuje się, że "spełniamy misję", bo mamy Teatr TV Ale jak chodzi o czas antenowy lub pieniądze, to mówią, żeby nie zawracać głowy, bo są znacznie ważniejsze problemy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji