Artykuły

Wrocław. "Powrót do domu" we Współczesnym

"Powrót do domu" Harolda Pintera, najnowsza produkcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego, to opowieść o trudnych konsekwencjach braku porozumienia w rodzinie. Premiera w najbliższy piątek [9 maja] na Scenie na Strychu Teatru Współczesnego.

"Powrót do domu" to opowieść o toksycznej londyńskiej rodzinie - ojcu i dwóch dorosłych synach. Po sześciu latach nieobecności powraca wraz z żoną z Ameryki Teddy, trzeci syn. Przybycie kobiety do tego męskiego domu rozpoczyna emocjonalną grę.

Krzysztof Urbański, reżyser spektaklu: - Harold Pinter świetnie opisuje rodzaj choroby, która w jakimś stopniu dotyczy wszystkich rodzin - brak umiejętności komunikacji prowadzący do tego, że krzywdzimy się nawzajem, obrzucamy inwektywami. To także opowieść o współczesnych kobietach, które posiadają olbrzymią siłę i dominują w kontaktach z mężczyznami.

Na Scenie na Strychu zobaczymy m.in.: Zdzisława Kuźniara, Piotra Łukaszczyka, Macieja Tomaszewskiego i Renatę Kościelniak.

Harold Pinter, słynny brytyjski dramaturg, laureat literackiej Nagrody Nobla to jeden z czołowych twórców teatru absurdu. Analizuje bezradność współczesnego człowieka - zarówno wobec świata zewnętrznego, jak i jego podświadomości. Bliżej jego osobie będziemy mogli się przyjrzeć w czasie czwartkowego spotkania "Przed premierą". Zobaczymy wtedy "Pracując z Pinterem" - dokument Harry'ego Burtona, w którym pokazuje on dramaturga przy pracy nad scenami jego sztuk, film zawiera także wywiad z dramaturgiem. Po projekcji nastąpi spotkanie z Bolesławem Taborskim, wybitnym znawcą twórczości Brytyjczyka.

Premiera "Powrotu do domu" w piątek, 9 maja o godz. 19 na Scenie na Strychu Teatru Współczesnego. Bilety kosztują 20 i 30 zł. Spotkanie przedpremierowe jutro od godz. 17, po nim o godz. 19.30 otwarta próba generalna spektaklu. Wstęp wolny, miejsca należy rezerwować pod nr. tel. 071 358 89 20. "Powrót do domu" przeznaczony jest dla widzów od 16. roku życia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji