Artykuły

Wrocław. Wystawa "Henryk Tomaszewski Ex Libris"

Biografie artystów i podróżników a także m.in. publikacje dotyczące kolekcjonerstwa oraz eseje z historii sztuki pochodzące ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego (na zdjęciu) znalazły się na otwartej w sobotę we wrocławskim Muzeum Miejskim wystawie. Ekspozycja potrwa do 26 kwietnia.

Szklane regały z książkami ustawione zostały w holu wrocławskiego ratusza, tuż obok popiersia artysty. Henryk Tomaszewski, twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy, był wielkim miłośnikiem książek. Kupował je w każdym kraju, w którym gościł wraz z Teatrem; jego księgozbiór obejmuje publikacje w wielu językach, głównie niemieckim i angielskim.

Na wystawie znajdują się biografie artystów, władców, podróżników i wielkich postaci historii; publikacje dotyczące kolekcji i kolekcjonerstwa, zabawek, życia codziennego w odmiennych krajach i kulturach, a także eseje z historii sztuki, historie biblijne, okultyzm i ezoteryka. Wśród zbiorów są także przewodniki po miastach Polski i świata, książki o muzyce, filmie i największych gwiazdach kina.

Wystawa "Henryk Tomaszewski Ex Libris. Księgozbiory Wrocławskie" zorganizowana została w ramach Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji