Artykuły

Gliwice. Laureaci Festiwalu X-OFF 2008

W niedzielę, 13 kwietnia, w kino-teatrze X zakończył się II Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych X-OFF 2008, zorganizowany przez Teatr Nowej Sztuki.

Statuetka Gliwickiego Fauna, główna nagroda, ufundowana przez prezydenta miasta, trafiła do Nieformalnej Grupy Avis z Białegostoku za spektakl "Kukułka" (na zdjęciu) w reżyserii Agaty Biziuk. Występujące w nim Agnieszka Makowska i Ewelina Stepanczenko otrzymały Złotą Zębatkę, wspólną nagrodę dla najlepszych aktorek festiwalu, ufundowaną przez rektora Politechniki Śląskiej. Złoty Wkręt, nagrodę dla najlepszego aktora, otrzymał Arkadiusz Buszko za rolę w spektaklu "Produkt" z Teatru Krypta w Szczecinie.

Laureatem Fauna Publiczności została Grupa Teatralna X z Gliwic, która zaprezentowała spektakl "Co zrobicie po spektaklu?" w reżyserii Damiena Cassette'a.

Podczas festiwalu odbyła się premiera monodramu Joanny Szczepkowskiej "Goła baba" w reżyserii Dariusza Jezierskiego, w wykonaniu Natalii Miśkiewicz z gliwickiego Teatru Nowej Sztuki - Studio Teatralne PRO FORMA. Gospodarze festiwalu pokazali też spektakl "ro-zwał" wg powieści "Zwał" Sławomira Shuty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji