Artykuły

Kraków. Przegląd Kabaretów PAKA - od wtorku

Siedem kabaretów wyłonionych przez jury w eliminacjach i jeden wybrany przez publiczność zaprezentuje się w konkursie 24. Przeglądu Kabaretów PAKA, który we wtorek rozpocznie się w Krakowie.

Tegoroczna PAKA to nie tylko prezentacje konkursowe debiutantów, ale też występy uznanych kabaretów i gwiazd sceny kabaretowej. W ciągu sześciu dni wystąpi ich około 20. W tym roku przegląd będzie dłuższy o jeden dzień, potrwa od wtorku do niedzieli.

Tegoroczne popisy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Anna Dymna, Jacek Fedorowicz, Rafał Kmita, Michał Ogórek, Jerzy Stuhr, Lucjan Suchanek i Stanisław Tym.

Prezentacje konkursowe odbędą się w czwartek i w piątek, koncert galowy z udziałem laureatów przeglądu - w sobotę, a koncert finałowy laureatów prowadzony przez Piotra Bałtroczyka - w niedzielę. Sobotnią galę transmitować będzie TVP, prócz laureatów wystąpią w niej kabarety Ani Mru-Mru, Łowcy.B oraz Neo-Nówka.

Przegląd kabaretów PAKA organizowany jest od 1985 r. Laureatami przeglądów są m.in. kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa Mo Carta, Ireneusz Krosny, Kabaret Mumio, Formacja Chatelet, Grupa Rafała Kmity, Grzegorz Halama, Kwartet Okazjonalny, Neo-nówka, Koń Polski oraz Potem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji