Artykuły

Edynburg. Silna polska reprezentacja na sierpniowy festiwal

Trzy przedstawienia na Międzynarodowym Festiwalu i pięć na Fringe Festival. Nigdy jeszcze w Edynburgu nie było aż tylu polskich spektakli.

"Dybuk" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, "4.48 Psychosis" Grzegorza Jarzyny oraz "Król Roger" Mariusza Trelińskiego zobaczy publiczność podczas sierpniowego Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu.

- Staraliśmy się o to dwa lata - z dumą przyznaje Paweł Potoroczyn, szef Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. - "Król Roger" to międzynarodowa operowa sensacja. Biorę pełną odpowiedzialność za każde z tych słów. W inscenizacji Mariusza Trelińskiego oprócz polskich solistów wystąpi zespół Teatru Maryjskiego, a orkiestrą będzie dyrygował Walery Giergiew - dodaje.

Podczas Fringe Festival, edynburskiego przeglądu teatrów offowych, wystąpią: lubelska Kompania Teatr Provisorium z przedstawieniem "Do piachu", białostocka Kompania Doomsday z lalkowym spektaklem "Baldanders", białostocki Teatr K-3 z przedstawieniem pt. "...eteetera...", Teatr Jednego Mima, czyli Ireneusz Krosny, z nowym programem oraz toruński Teatr Wiczy z przedstawieniem "Emigranci" granym dla 11 osób w przyczepie kempingowej.

Festiwal w Edynburgu powstał w 1947 r., aby poprzez kulturę zjednoczyć powojenną Europę. Dziś składa się z wielu mniejszych festiwali, które w sierpniu opanowują całe miasto.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji