Artykuły

Warszawa. "Przebudzenie wiosny" na WST

W niedzielę [6 kwietnia] w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych Teatr Polski im. Hieronima Konieczki pokaże "Przebudzenie wiosny" [na zdjęciu]. Sztukę Franka Wedekinda na naszą scenę przeniósł reżyser Wiktor Rubin.

To spektakl o nieuświadomionej w porę Wendli, która daje się uwieść i swój pierwszy romans przypłaca aborcją i śmiercią. O Melchiorze, który namiętnie czyta "Cząstki elementarne" Houellebecqa i nie wierzy w Boga, oraz o Janku i Erneście, którzy odnajdują szczęście, gdy całują się w usta. I o Maurycym, który nie zdaje do następnej klasy.

- To wielka radość i zaszczyt, że możemy wystąpić z naszą sztuką podczas tak prestiżowego przeglądu - mówi Paweł Łysak, dyrektor bydgoskiej sceny. - Po siedmiu latach ten festiwal - najważniejsze teatralne święto - powrócił do kulturalnego kalendarza.

Bydgoscy aktorzy wystąpią na deskach Teatru Studio dwukrotnie: o godzinie 17 i 20, a o północy w Cafe Kulturalna - Klubie Festiwalowym przy Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert na żywo muzyki do bydgoskiego spektaklu.

- Intencja jest najprostsza: pokazać Warszawie najgłośniejsze spektakle z repertuaru polskich teatrów - mówił na łamach "Gazety" Maciej Nowak, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, organizatora wydarzenia. - Każdy z tych spektakli trzeba zobaczyć. Żadnego nie można przegapić.

Relacje z Warszawskich Spotkań Teatralnych śledzić można na stronie młodych krytyków i pasjonatów teatru ]. A zobaczyć można telewizyjne relacje ze spotkań w Klubie Festiwalowym, rozmowy z twórcami oraz zapowiedzi spektakli. Na trailer do "Przebudzenia wiosny" składa się nagrana w surowej miejskiej przestrzeni partia Wendli wykonywanej przez Dominikę Biernat.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji