Artykuły

Niezwyczajny dyplom Pii Partum

Collegium Nobilium. Premiera "Heddy Gabler" przygotowana na juwenalia

To nie będzie zwykły dyplom reżyserski kończący edukację Pii Partum na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. To pierwsze w historii szkolnego teatru Collegium Nobilium przestawienie, które wejdzie do stałego repertuaru tej sceny.

Młoda reżyserka do tej pory asystowała przy p[arcy Jacques'owi Lassalle, Andrzejowi Sewerynowi i Jerzemu Jarockiemu. "Heddę Gabler" Henryka Ibsena, swój pierwszy samodzielny spektakl, przygotowuje z aktorami, którzy niedawno ukończyli szkołę, ale pracują w pełni profesjonalnie na scenie i w filmie, zdobywając sobie oraz większą popularność. jako Hedda Gabler wystąpi Aleksandra Bożek, znana między innymi z przejmujących ról w "Ifigenii, mojej siostrze" oraz "Woyzecku".

- Nie chcę poprzez ten spektakl zabierać głosu w jakiejś spawie społecznej, socjologicznej, politycznej, czy jakiejkolwiek innej. Teatr, który mnie interesuje, jest bezinteresowny - jak utwór muzyczny - nie powinien się sprowadzać do tak często uprawianego teraz teatralnego dziennikarstwa - mówi Pia Partum.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji