Artykuły

Kraków. Teatr KTO leci do Kolumbii

Dziś wylatuje do Kolumbii szef Teatru KTO Jerzy Zoń [na zdjęciu], by dopilnować tam tworzenia dekoracji do swego autorskiego spektaklu "Quixotage".

Zostanie on pokazany w dniach 14-19 marca na centralnym placu w Bogocie 6 razy. Łącznie spektakl, którego premiera odbyła się latem 2007 r. na krakowskim Rynku Głównym, zostanie wystawiony w roku obecnym aż 28 razy - także w Niemczech, Rosji, Hiszpanii.

We wtorek natomiast wylatuje do Kolumbii 21-osobowy zespół krakowskiego teatru. Jak powiedział nam dyrektor Zoń, spektakl swój z lekka zmienił, czyniąc bardziej zwartym, modyfikując wątek Sancho Pansy, ale są to - w przypadku spektaklu ulicznego - zmiany normalne.

W maju widowisko inspirowane powieścią Cervantesa zostanie pokazane dwukrotnie w Niemczech (Detmold), a w czerwcu w Sankt Petersburgu, po czym KTO uda się do Archangielska. W obu tych miastach zostanie przedstawiony też kameralny spektakl autorski Zonia "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać", zagrany z wielkim powodzeniem 365 razy, w tym wielokrotnie za granicą.

1 lipca z kolei "Quixotage" zobaczą warszawiacy przed Pałacem Kultury, a 5 i 6 lipca mieszkańcy Barcelony. W sierpniu natomiast opowieść ta zostanie pokazana 12 razy w trakcie trzytygodniowego tournée po środkowych Niemczech. Podczas tych wojaży scenografia będzie wożona wielkim tirem.

W trakcie 30. jubileuszowego sezonu Teatru KTO odbędzie się też w lipcu w Krakowie 21. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych - tym razem tematem wiodącym będą motywy biblijne w sztukach ulicznych.

Premierowo pokaże KTO na swej scenie dwa kameralne przedstawienia: "Atrament dla leworęcznych", według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Niedźwiedzkiego, twórcy Formacji Chatelet, oraz "Ostatnią godzinę" na podstawie "Listów" i "Dziennika" Lwa hr. Tołstoja - według scenariusza Mariana Janusza Kawałki, w reżyserii Jerzego Zonia, z muzyką i w wykonaniu artysty Piwnicy pod Baranami Piotra "Kuby" Kubowicza, który wystąpi wraz z aktorami KTO. Będzie to opowieść o ostatniej godzinie życia Tołstoja.

KTO, w ramach współpracy z Association Culture * Flonflans Flaudres, ma również zaplanowane warsztaty, zwieńczone 25-minutowym widowiskiem ulicznym, opowiadającym o miłości Polaka i Francuzki. W przyszłym roku aktorzy i muzycy z Polski i Francji stworzą pełnospektaklowe widowisko.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji