Artykuły

Gorzów Wlkp. Zaśpiewa Michał Bajor

2 marca Michał Bajor [na zdjęciu] zaśpiewa piosenki ze swojej 15 płyty "Inna bajka". Choć na bis (a będą na pewno) zaśpiewa swoje największe hity - "Nie chcę więcej", "Buffo", "Ogrzej mnie", "Edith", "Nie ma już nic".

Te piosenki znają nawet ci, którzy za specyficznych stylem śpiewania Bajora nie przepadają. Ma fanów na całym świecie. Bajor występował nie tylko w najodleglejszych zakątkach świata. W 1994 r. zagrał w Teatrze Rozrywka rolę Che w musicalu "Evita", czym połączył swoje dwie miłości - śpiew i aktorstwo.

Urodził się 13 czerwca 1957 r. Mieszkał w Opolu. Już jako dziecko uczył się tańca i gry na fortepianie. Syn nauczycielki i aktora. W wieku 13 lat zadebiutował w eliminacjach do opolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej. Już jako 16-latek brał udział w festiwalach piosenki: w Opolu, Zielonej Górze (!) i Sopocie, a także w debiucie telewizyjnym Agnieszki Holland - "Wieczór u Abdona".

Po ukończeniu szkoły średniej, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, bo zawsze marzył o zawodzie aktora.

Na scenie zadebiutował w Teatrze Ateneum, jeszcze jako student szkoły teatralnej, w sztuce "Equus" P. Shaffera, w roli Alana. Od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Stworzył kilkadziesiąt kreacji, m.in. w "Quo Vadis", "Ucieczce z kina Wolność" czy "Alchemiku". Jest laureatem wielu nagród filmowych. W 1980 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał - ex aquo z Bogusławem Lindą - wyróżnienie honorowe.

Jego muzyka stała się rozpoznawalna po sukcesie na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1984 r. Trzy lata później artysta nagrał swą pierwszą płytę pt. "Michał Bajor Live" z nieśmiertelnym utworem "Ogrzej mnie".

Przez ponad 30 lat swej twórczości współpracował ze znanymi kompozytorami i tekściarzami, jak: Wojciech Młynarski, Janusz Stokłosa, Jonasz Kofta czy Włodzimierz Korcz.

Artyście będzie towarzyszył zespół w składzie: Tomasz Krezymon (piano), Marcin Olak (gitara akustyczna), Konrad Kubicki (gitara basowa), Piotr Maślanka (instrumenty perkusyjne).

2 marca, niedziela, godz. 19, Teatr im. Osterwy, Gorzów, wstęp 60 zł. Rezerwacji biletów można dokonać drogą internetową lub tel. 095 728 99 39/40 (Biuro Obsługi Widzów Teatru im. J. Osterwy).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji