Artykuły

Warszawa. Stuhrowie w reklamie Raiffeisen Bank Polska

18 lutego b.r. rusza nowa kampania wizerunkowa Raiffeisen Bank Polska z udziałem Jerzego i Macieja Stuhrów. Spot "Rockefeller" to pierwsza w tym roku odsłona kampanii banku pod hasłem "Bank Ludzi Przedsiębiorczych".

Trwający 45 sekund, czarno-biały film "Rockefeller" wyreżyserowany został przez Jerzego Stuhra, a w tytułowej roli wystąpił jego syn - Maciej. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

- Planując strategię reklamową Banku w dłuższej perspektywie, bo tylko taka służy zbudowaniu pozytywnego, trwałego wizerunku, nie chcieliśmy wykorzystać po prostu popularnych twarzy. Zależało nam, by artyści, którym powierzymy to odpowiedzialne zadanie, mieli wolną rękę i mogli stworzyć wyjątkowe filmy. By wystąpili w kampanii właśnie w swoich rolach - reżyserów, aktorów, aby swoim warsztatem, jakością pracy wywołali w nas określone uczucia i przekazali ważne idee. Jesteśmy przekonani, że z pomocą świetnej ekipy, której przewodzili Jerzy Stuhr jako reżyser i operator Paweł Edelman, udało się ten cel osiągnąć - powiedział Piotr Czarnecki, Prezes Zarządu Raiffeisen Bank Polska S.A.

- Z tą ekipą - mówi Jerzy Stuhr, który udzielił w filmie swojego głosu - pracuję od lat i dziś właściwie porozumiewamy się bez słów. A zdecydowałem się reklamować ten bank, bo daje szanse takim ludziom, jakich teraz w Polsce chcemy. Ludziom, którzy najbardziej zasługują na kredyt zaufania.

W roli głównej wystąpił Maciej Stuhr.

- To pierwsza propozycja reklamowa, na jaką przystałem. Propozycje, jakie dostawałem wcześniej, były albo zabawne, albo nie pasowały mi ze względów ideowych. Firma, na którą się zdecydowałem, musiała być instytucją, którą warto wspierać, którą bym z czystym sumieniem mógł ludziom polecać. Niewiele jest takich firm - dodał Maciej Stuhr.

Koncepcja kampanii i scenariusz filmu to dzieło Agencji Reklamowej Opus B, zaś za produkcję odpowiadało Studio ODEON.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji