Artykuły

Warszawa. Gala kabaretowa w Kongresowej

Najpopularniejsze polskie kabarety wystąpią w niedzielę w stolicy. Pojawi się także, choć -jak to lakonicznie określają organizatorzy - "w sposób specjalny", Maciej Stuhr.

Gala "Kataryniarze - Kabaretowa Rewelacja Roku" po raz pierwszy odbędzie się nie w Trójmieście, ale właśnie w naszym mieście. Jak mówią organizatorzy, najprawdopodobniej są to przenosiny na stałe. Transmisję z imprezy będzie można zobaczyć w telewizji Polsat.

Podczas tegorocznej gali, która rozpocznie się o godz. 19 w Sali Kongresowej, wystąpią m.in. laureat z poprzedniego roku - kabaret Hrabi, Formacja Chatelet, Paranienormalni, Łowcy.B, Grupa MoCarta, Artur Andrus, Neo-Nówka oraz Kabaret Młodych Panów. Gospodarzami imprezy będą Piotr Bałtroczyk i Michał Koterski. Pojawi się także, choć -jak to lakonicznie określają organizatorzy - "w sposób specjalny", Maciej Stuhr.

"Kataryniarze" to jedyna impreza, w czasie której środowisko kabaretowe wybiera najlepszego satyryka roku. Jest to też szansa na podsumowanie najciekawszych dokonań polskiej sceny kabaretowej.

W czasie gali zostaną wręczone dwie statuetki - Kataryniarza Roku i Kataryniarza Honorowego dla najbardziej charyzmatycznej postaci nurtu kabaretowego. W skład jury, które decyduje o przyznaniu wyróżnień, wchodzi około 150 osób, m.in. członkowie kabaretów, dziennikarze, organizatorzy przeglądów kabaretowych i laureaci poprzednich edycji konkursu. Wśród zwycięzców są m.in. kabarety Mumio i Ani Mru-Mru, Ireneusz Krosny i Jacek Fedorowicz.

Nazwa "Kataryniarze" nawiązuje do książki Andrzeja Cybulskiego pt. "Pokolenie Kataryniarzy", opisującej trójmiejskich artystów, którzy w latach 50. i 60. polemizowali poprzez swoje występy kabaretowe z systemem.

Bilety na galę są jeszcze dostępne. Kosztują 50, 70, 120 i 150 zł, a ich dystrybucję prowadzą www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl oraz warszawskie salony Empik.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji