Artykuły

Łódź. Sylwester z teatrem

Ostatni wieczór starego roku warto uczynić niezapomnianym. Można wybrać się na specjalny seans do kina, wznieść toast w teatrze, poszaleć w klubie.

Miłośnicy komedii mogą wybrać między scenami Arlekina, Nowego i Powszechnego. W pierwszym szopka satyryczna "Ostatnie derby w IV-tej Eurolidze" [na zdjęciu] w reżyserii Tomasza Pietrasika. Inspiracją dla artystów są wydarzenia polityczne oraz postacie z pierwszych stron gazet i telewizyjnych ekranów. Spektakl rozpocznie się o godz. 22. Bilety w cenie 25 zł obejmują lampkę szampana. W teatrze można zostać też na całą noc: cena 200 zł obejmuje wspomniany spektakl, zabawę taneczną i dostęp do menu z ciepłymi i zimnymi posiłkami oraz napojami. Początek o godz. 21.

Nowy pokaże komedię romantyczną "Wszystko z miłości" Alana Aycbourna w reżyserii Jerzego Zelnika. W gorzkiej komedii o druzgoczącej sile miłości występują: Agnieszka Korzeniowska, Magdalena Kaszewska, Paweł Audykowski i Dariusz Kowalski. Po spektaklu teatr zaprasza na bankiet i szampana oraz loterię sylwestrową. Początek o godz. 20. Bilety 120 zł od osoby. Powszechny kusi ósmą odsłoną na Scenie Kabaretowej. Przedstawienie "Kabaret" w reżyserii Marka Pacuły miało premierę w listopadzie - to podróż po historii najbardziej znanych kabaretów świata. Występują: Magdalena Dratkiewicz, Karolina Łukaszewicz, Marta Górecka, Maja Korwin, Jacek Łuczak, Artur Majewski, Maciej Więckowski, Marek Ślosarski, Artur Zawadzki. Po spektaklu zespół zaprasza na toast. Początek o godz. 19.15. Bilety - 80 i 100 zł.

Melomani mogą posłuchać piosenki francuskiej w Teatrze Studyjnym - o godz. 21 rozpocznie się program muzyczny w wykonaniu Małgorzaty Flegel i Piotra Seweryńskiego "Pod dachami Paryża" z akompaniamentem Teresy Stokowskiej-Gajdy. Po przedstawieniu - lampka szampana. Cena biletu - 50 zł. Teatr Wielki zagra galowy koncert z największymi przebojami operowymi, operetkowymi i musicalowymi, ze śpiewem, tańcami, szampanem i zaskakującymi niespodziankami. Będzie można posłuchać utworów Giuseppe Verdiego, Franza Lehara, Giacomo Pucciniego i Johanna Straussa, Gioacchino Rossiniego i Jacquesa Offenbacha w nowych i zaskakujących interpretacjach. Do tego walce, polki i popisy solowe. Ale muzyka nie zawsze będzie traktowana poważnie: tenor zaśpiewa sopranem, a mezzosopran - barytonem. Początek o godz. 20. Bilety: 70 zł, 85 zł i 100 zł (w cenie lampka szampana).

Do operetki i musicalu należeć będzie także wieczór w Filharmonii Łódzkiej (ul. Narutowicza 20/22). Melomanom zaśpiewają tenor Adam Zdunikowski i sopranistka Iwona Hossa, którzy wykonają najsłynniejsze arie i duety operetkowe i musicalowe. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna FŁ, w wykonaniu której zabrzmi także "Espana" Emmanuela Charbiera. Bilety kosztują 100 i 120 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji