Artykuły

Ostrowiec. Machalica zaśpiewa Okudżawę

Aktor Piotr Machalica [na zdjęciu] wystąpi w sobotę 24 listopada z recitalem w Ostrowcu. Zaśpiewa najpiękniejsze ballady Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa.

Piotr Machalica jest synem wybitnego polskiego aktora Henryka Machalicy. Razem często występowali na scenie. Piotr Machalica ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych. Zagrał m.in. w "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego, "Dniu świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego. Obecnie jest dyrektorem Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Bułat Okudżawa i Georges Brassens są ulubionymi bardami artysty. Machalica uważa, że ich piosenki są potrzebne współczesnemu człowiekowi. Co więcej, twierdzi, że mają moc leczniczą. Według niego poezja Okudżawy i Brassensa jest niezwykle mądra, dotyka przyjaźni i lojalności. Jego przygoda z twórczością Bułata zaczęła się w latach 70. Po przyjeździe na studia do Warszawy kupił płytę z piosenkami tego rosyjskiego barda. Chociaż jego znajomi słuchali wtedy Led Zeppelin, on zakochał się w balladach Okudżawy.

Recital Piotra Machalicy rozpocznie się w sobotę o godz. 17 w sali kina Etiuda przy alei 3 Maja 6. Bilet kosztuje 20 zł. Wcześniej, o godz. 16, w Salonie Multimedialnym Kolportera w Galerii Ostrowiec artysta spotka się z fanami i będzie podpisywał płyty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji