Artykuły

Warszawa. Ostatnie Studio Prób w Teatrze Wytwórnia

Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej i Fundacja Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy zaprasza 19 listopada do Teatru Wytwórnia ostatnie spotkanie z cyklu "Studio Prób".

Tym razem zaprezentowane zostanie przedstawienie Michała Rogalskiego, multimedialna prezentacja filmowo-teatralna, oparta na historii zaczerpniętej ze scenariusza filmowego, nad którym autor pracował podczas kursu reżyserii fabularnej "Studio Prób" w Szkole Wajdy. Scenariusz oparty jest na faktach dotyczących sprawy porwania i zabójstwa warszawskiego maturzysty, która wydarzyła się w czerwcu 1997 roku.

Michał Rogalski jest absolwentem wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyserował filmy dla kanału Animal Planet oraz programy i reportaże dla TVP. Był wielokrotnie asystentem reżysera w Teatrze TV oraz przy filmach dokumentalnych i fabularnych produkcji francuskiej.

Kurs reżyserii fabularnej "Studio Prób" to półroczne intensywne szkolenie połączone z rozwojem projektów zgłoszonych przez uczestników oraz realizacją scen z ich scenariuszy. Wykładowcami i opiekunami "Studia Prób" są: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski i Edward Żebrowski oraz zaproszeni inni wybitni polscy filmowcy. W tegorocznej edycji kursu wzięło udział wielu młodych dramaturgów m.in: Michał Walczak, Monika Powalisz, Krzysztof Bizio, Przemysław Nowakowski. W trakcie praktycznych zajęć: pracy z aktorem, prób, realizacji zdjęć, jak też pracy nad scenariuszem, czasami adaptowanym ze sztuki scenicznej, młodzi reżyserzy stykali się z problemem przenikania się rzeczywistości teatralnej i filmowej.

"Studio Prób - spotkania teatru z filmem" to specjalny cykl pokazów kończący roczny program szkoleniowy reżyserii fabularnej w Szkole Wajdy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji