Artykuły

Losów bigamisty ciąg dalszy

Po siedmiu latach specjalizujący się w lekkim repertuarze prywatny wrocławski Teatr Poniedziałkowy przeszedł do historii. Jego właściciele i animatorzy - Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński-powołali do życia Teatr Komedia.

Zamiast tułać się po różnych scenach, wieczorami będą grali na placu Teatralnym 4 w siedzibie Wrocławskiego Teatru Lalek, który spektakle swoje wystawia przeważnie w godzinach rannych. Koordynacji będą wymagały tylko zderzenia z lalkową sceną dla dorosłych.

Dziś w Komedii premiera i bal. Bilety już dawno się rozeszły. Na inaugurację duet Dąbrowski-Okoński wymyślił ciąg dalszy farsy Roya Cooneya "Mayday 2". Pierwszą część dalej można oglądać w Teatrze Kameralnym. Dodajmy, można oglądać od ponad 12 lat (premiera - 6 czerwca 1992) niemal zawsze przy komplecie widzów. Z pewnością wielu z nich będzie ciekawych dalszych perypetii taksówkarza bigamisty, Johna Smitha. Zdradzimy, jeśli ktoś jeszcze nie wie, że w drugiej części "Mayday" pojawią się dzieci prowadzącego podwójne życie londyńczyka (z jedną i drugą żoną), przypadkowo nawiązujące znajomość w Internecie, która przerodzi się w... romans! Ciekawe, jak im tatuś wytłumaczy, że są rodzeństwem.

Oprócz Komedii na teatralne sylwestry zaprosili widzów: Opera Dolnośląska, Teatr Polski i Współczesny oraz grupa Ad Spectatores we Wrocławiu i Teatr Modrzejewskiej w Legnicy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji