Artykuły

Warszawa. Radziwiłowicz i Stuhr w "Glinie 2"

Serial "Glina" Władysława Pasikowskiego po trzech latach przerwy doczekał się kontynuacji. "Glina 2" mówi o kondycji człowieka w obliczu zbrodni.

Dalszy ciąg opowieści o policjantach z Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej, dla których praca to rodzaj nałogu. Główne postaci obu serii to komisarz Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz) i podkomisarz Artur Banaś (Maciej Stuhr). Scenariusz napisał Maciej Maciejewski, reżyseruje ponownie Władysław Pasikowski. Emisja w TVP prawdopodobnie w marcu 2008 roku. Przygotowano 13 odcinków serialu.

Zespół komisarza Gajewskiego (Radziwiłowicz) z Wydziału Zabójstw, podobnie jak w serii pierwszej, usiłuje wyjaśnić kulisy kolejnych zbrodni, za którymi stoją ludzkie namiętności - zazdrość, chciwość, zła miłość czy chociażby brak tolerancji wobec mniejszości (seksualnych albo etnicznych, jak to jest w stosunku do Cyganów).

Niejako w tle w Warszawie rozpoczyna się wojna gangów o opanowanie miasta po śmierci jednego z bossów przestępczego podziemia - Grubego (seria pierwsza). Nie chodzi tylko o klasyczne tereny działania przestępców, jakim jest na przykład handel narkotykami. W grę wchodzi także przynoszący kolosalne dochody obrót działkami budowlanymi pozyskiwanymi w sposób co najmniej podejrzany. Krwawe rozgrywki gangsterów angażują Gajewskiego i jego ludzi.

Jak podaje nam TVP na tym tle rozgrywa się najciekawszy wątek serialu - proces gorzkiego dojrzewania młodego podkomisarza Banasia, który przeistacza się w kolejnego Gajewskiego - człowieka pozbawionego złudzeń, wiary w pozytywne cechy ludzkiej natury, człowieka, który z największym trudem radzi sobie z dźwiganiem bagażu doświadczeń, jakie stają się jego udziałem.

W obsadzie: Andrzej Gajewski - Jerzy Radziwiłowicz, Artur Banaś - Maciej Stuhr, Jóźwiak - Jacek Braciak, Olga - Agnieszka Pilaszewska, Julia - Anna Cieślak, Agata - Urszula Grabowska, Bartnicki - Wojciech Słupiński, Pęczak - Maciej Ferlak, Antczak - Maciej Robakiewicz, Karlos - Tomasz Sobczak.

Na zdjęciu: Maciej Stuhr i Jerzy Radziwiłowicz w "Glinie".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji