Artykuły

Warszawa. W Polonii co miesiąc premiera

Właśnie zakończyły się obchody drugich urodzin sceny a już szykują się kolejne premiery. Do końca sezonu będzie siedem nowych.

Pierwszy spektakl - 30 listopada Będzie to polska prapremiera "Kobiet w sytuacji krytycznej" Joanny Murray-Smith w reżyserii Krystyny Jandy. Sztuka, na którą składa się sześć kobiecych monologów, miała w Londynie powodzenie.

W grudniu można się będzie wybrać na "Dancing" z muzyką Jerzego Satanowskiego oraz choreografią i inscenizacją Jarosława Stańki. - To będzie widowisko przygotowane specjalnie na noc sylwestrową z udziałem Krystyny Jandy - mówi dyrektor Teatru Polonia Roman Osadnik. Jak na ostatnią noc w roku przystało, nie zabraknie tancerzy, ale można będzie też posłuchać poezji Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

W lutym planowana jest premiera sztuki "Okolice bikini" napisanej na zamówienie Teatru Polonia przez Macieja Kowalewskiego i w reżyserii autora.

Miesiąc później - "Miłość ci wszystko wybaczy", którą dla Polonii pisze i wyreżyseruje Przemysław Wojcieszek. Będzie to opowieść o 30-letnim Robercie, pracowniku sklepu muzycznego. Nieoczekiwanie musi się on zaopiekować pewnym starszym panem. To odmieni jego życie.

Następnie czeka nas "Dowód", który wyreżyseruje Andrzej Seweryn i zagra w nim razem z córką Marią Seweryn oraz Łukaszem Simlatem i Joanną Trzepiecińską. Na koniec sezonu "Bóg" Woody'ego Allena w reżyserii Jandy.

- Podczas wakacji chcemy wrócić na plac Konstytucji z "Lamentem", ale damy również premierę sztuki Esther Vilar "Starość jest piękna" - dodaje Roman Osadnik.

Przerwa wakacyjna w maju, ale za to teatr grać będzie cały czerwiec, lipiec i sierpień.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji