Artykuły

Warszawa. Wojciech Bogusławski i polscy wolnomularze

5 listopada o godzinie 18.00 w siedzibie Instytutu Teatralnego (Al. Ujazdowskie 6) w Warszawie odbędzie spotkanie zatytułowane "Tajemnica jednego kamienia - Wojciech Bogusławski i polscy wolnomularze".

Kim byli polscy masoni w XVIII wieku i dlaczego jednym z nich stał się Ojciec Sceny Narodowej? Jak myśl wolnomularska wpływała na atmosferę epoki i kształtowała jej obraz? Czy odnaleziony niedawno i przebadany przez egiptologów kamień należał do loży Świątyni Izis, której członkiem był autor "Krakowiaków i Górali"? Czy zachowały się do dzisiaj inne ślady działalności oświeconych wolnomularzy?

Na te i inne pytania odpowie profesor Tadeusz Cegielski, historyk, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w dziedzinie historii nowożytnej oraz historii idei, wolnomularz, Wielki Mistrz Wielkiej Loży Narodowej Polski w latach 2000-2003, obecnie Wielki Mistrz Honorowy WLNP oraz Wielki Namiestnik (zastępca) Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski 33 stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego oraz Krzysztof Załęski, historyk sztuki.

W ramach spotkania zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Bogusławski", którą jeszcze w listopadzie można oglądać w naszej galerii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji