Artykuły

Kraków. Nagrody Festiwalu jubileusze na Festiwalu Piosenki Studenckiej

Katarzyna Dąbrowska została laureatką pierwszej nagrody 43. Studenckiego Festiwalu Piosenki - ogłoszono w sobotę podczas konferencji prasowej jury festiwalu. Laureatka oprócz statuetki odbierze także 25 tys. zł.

Po raz drugi w historii festiwalu przyznano także stypendium twórcze im. Marka Grechuty. Otrzymała je laureatka jednego z poprzednich festiwali Lena Piękniewska. Fundatorem stypendium w wysokości 30 tys. zł jest Aleksander Gudzowaty.

W sobotę, jako druga część koncertu galowego, odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 60. urodzin Jerzego Satanowskiego i Janusza Grzywacza. Z wykonawcami młodego pokolenia zaśpiewają na nim m.in. Hanna Banaszak, Ewa Błaszczyk, Marian Opania i Stanisław Soyka. W niedzielę, na zamknięcie festiwalu, odbędzie się "Koncert 13 poetów część VI" w reżyserii Jana Poprawy.

Studencki Festiwal Piosenki po raz pierwszy odbył się w 1962 r. Jest jednym z największych wydarzeń artystycznych środowiska akademickiego. To na tym festiwalu stawiali swoje pierwsze artystyczne kroki m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau,Zbigniew Zamachowski.

.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji