Artykuły

Zabrze-Słupsk. Łódzkie sceny na festiwalach

Łódzkie sceny od początku sezonu dominują na wielu festiwalach teatralnych w Polsce. W najbliższych dniach nie będzie inaczej.

Dziś na VII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu wystąpią artyści z Teatru Powszechnego. Zaproszą widzów na "Imieniny" [na zdjęciu] Marka Modzelewskiego, dramaturga - amatora, z wykształcenia lekarza radiologa, który w swoim tekś-cie krytykuje środowiska małomiasteczkowe.

W przedstawieniu występują m.in.: Małgorzata Skoczy-las, Barbara Lauks, Marek Ślosarski, Piotr Lauks, Stanisław Biczysko.

Dzień później na tym samym festiwalu wystąpi Teatr im. Jaracza z "Prześwitem" Davida Harego w reż. Jacka Orłowskiego z Bronisławem Wrocławskim i Anną Sarną w rolach głównych. Hare - autor teatralnych i filmowych scenariuszy (w tym nominowanego do Oscara scenariusza "Godzin") - tekst wypełnia rozmową dwojga byłych kochanków. Ze snutych przez bohaterów wspomnień poznajemy historię związku i prawdziwe, dwuznaczne powody rozpadu. W przyszłym tygodniu, w piątek, na Festiwalu Monodramów "Sam na scenie" w Słupsku wystąpi z wyreżyserowanym przez Jacka Orłowskiego monodramie "Seks, prochy i rock & roll" Bronisław Wrocławski.

-

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji