Artykuły

Warszawa. Stasys Eidrigevicius wraca do lat dzieciństwa

Premierę spektaklu "Drewniany człowiek" Stasysa Eidrigeviciusa oraz otwarcie wystawy prac artysty zaplanowano na piątek w Teatrze Studio w Warszawie. W środę fragmenty przedstawienia pokazano dziennikarzom [na zdjęciu scena z próby].

Eidrigevicius jest autorem scenariusza i scenografii oraz reżyserem przedstawienia. W spektaklu "Drewniany człowiek" Eidrigevicius, wraca do lat dzieciństwa spędzonego na Litwie.

Malarz i grafik opowiada o procesie twórczym. Wracając do dzieciństwa artysta odwołuje się do metafory drzewa o rozrośniętych korzeniach, których nie widać, ale które tworzą tożsamość człowieka i artystę.

Reżyserem ruchu scenicznego w spektaklu jest Zbigniew Papis. Współpraca obu twórców zaczęła się przy pierwszym autorskim spektaklu Stasysa Eidrigeviciusa "Biały jeleń", które swoją premierą miało na scenie Teatru Studio w 1993 roku.

W "Drewnianym człowieku" wystąpią Bartłomiej Krat, Mateusz Lewandowski, Krzysztof Strużycki, Karol Wróblewski, Mirosław Zbrojewicz i Wojciech Zieliński.

Premierze przedstawienia "Drewniany człowiek" będzie towarzyszyć wystawa plakatów Stasysa Eidrigeviciusa "Maska", we foyer Teatru Studio.

Malarz, plakacista, twórca rysunków, ilustracji książkowych, happeningów, instalacji i fotografii - Stasys Eidrigevicius - urodził się w 1949 roku na Litwie. Od 1980 roku mieszka w Polsce. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji