Artykuły

Warszawa. Nagrody PO ASSITEJ

Reżyser Piotr Cieplak, czeski scenograf Marek Zákostelecký oraz redaktor "Teatru Lalek" Joanna Rogacka zostaną uhonorowani nagrodami dla twórców teatru dla dzieci i młodzieży za rok 2006, przyznawanymi przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.

Nagrody zostaną wręczone w sobotę, 6 października o g. 18.30, podczas uroczystej ceremonii zakończenia XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2007", w Teatrze "Rampa".

Nagrodę imienia Jana Dormana za rok 2006 dla twórcy polskiego przyznano reżyserowi Piotrowi Cieplakowi, który zrealizował kilka przedstawień dla dzieci - m.in. "Kubusia P." w Teatrze Studio, spektakl "Amelka, bóbr i król na dachu" w Guliwerze i "Ach, jak cudowna jest Panama" w Teatrze Powszechnym.

Honorową Nagrodę imienia Jana Dormana za rok 2006 dla twórcy zagranicznego otrzyma Marek Zákostelecký z Czech - scenograf teatru Drak z Hradec Kralove. Wielokrotnie współpracował z polskimi teatrami tworząc scenografie m.in. dla Teatru Lalka.

Nagrodę dla krytyka teatru dla dzieci i młodzieży przyznano Joannie Rogackiej - długoletniej redaktor "Teatru Lalek", autorce recenzji spektakli dla dzieci oraz dyrektor artystycznej Teatru Lalka.

11 przedstawień otrzymało "ATESTY" czyli Świadectwa Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za rok 2006. Są to: "Ach, jak cudowna jest Panama" w reż. Piotra Cieplaka (Teatr Powszechny w Warszawie), "Baśń o Rycerzu bez Konia" w reż. Janusza Ryla-Krystianowskiego i "Diabelskie figle" w reż. Lucyny Sypniewskiej (Teatr Banialuka, Bielsko - Biała), "Baldanders" w reż. Marcina Bikowskiego (Białostocki Teatr Lalek, Białystok), "Stoi na stacji lokomotywa" w reż. Piotra Tomaszuka (Teatr Lalek Guliwer w Warszawie), "Szpak Fryderyk" w reż. Zbigniewa Niecikowskiego (Teatr Pleciuga w Szczecinie), "Cuda w budzie, czyli demo Teatru Lalka" w reż. Wojciecha Szelachowskiego (Teatr Lalka w Warszawie), "Chłopczyk z albumu" w reż. Rimasa Driežisa (Teatr Maska z Rzeszowa) oraz spektakle z Teatru Animacji w Poznaniu: "O rycerzu Pryszczycerzu" i "Pozytywka" w reż. Janusza Ryl - Krystianowskiego oraz "Wiewiórka" w reż. Marcina Jarnuszkiewicza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji