Artykuły

Łódź. "Być jak Callas" w Muzycznym

Pozostający w remoncie Teatr Muzyczny zaprasza na premierę spekatkalu "Być jak Callas" w reż. Tomasza Koniny.

Dzięki remontowi Teatr Muzyczny może pokazać się od nieznanej strony. W tym spektaklu żyje i "gra" cała przestrzeń teatru, a akcja dzieje się w tym samym czasie w kilku miejscach - na Scenie Kameralnej, sali baletowej, dolnym i górnym foyer.

"Być jak Callas" to pełna humoru i wzruszeń opowieść o ludziach, którzy poświęcili całe swoje życie teatrowi i muzyce, to także opowieść o przekazywaniu z pokolenia na pokolenie tradycji i miłości do śpiewu.

Artystów odwiedzamy w pensjonacie, gdzie po latach kariery wiodą życie wypełnione wspomnieniami, plotkami i oglądaniem telewizji. Pewnego dnia postanawiają zburzyć nudę i stały porządek dnia. Chcą wystawić spektakl, by choć na chwilę wrócić do czasów, kiedy święcili triumfy. W ten sposób zamierzają też uczcić 30. rocznicę śmierci primadonny stulecia Marii Callas (zmarła 16 września 1977 roku).

Oryginalna forma przedstawienia pozwala widzom towarzyszyć bohaterom obserwować ich jakby okiem reporterskiej kamery, której zaaferowani przygotowaniami do swego wielkiego powrotu artyści nie zauważają.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji