Artykuły

Elbląg. Paweł Jurek przy stoliku w Dramatycznym

Po przerwie związanej z wakacjami, Teatr Dramatyczny w Elblągu wraca do cyklu spotkań artystycznych pn. "Scena przy stoliku". Już w ten czwartek o godz. 18 na Małej Scenie obejrzeć będzie można sztukę pt. "x2 Bezwstyd/Wstyd", jednego z najpopularniejszych dramaturgów tzw. "młodego pokolenia" Pawła Jurka [na zdjęciu].

Sztuka "x2 Bezwstyd/Wstyd" to opowieść składająca się z dwóch części. W jednej mamy do czynienia z pijącym, ale wiernym ideałom starym aktorem oraz z młodym, będącym u szczytu popularności reżyserem, gotowym na wszystko, byle nie stracić popularności, zainteresowania mediów. W drugiej - to młody aktor jest tym ideowcem, a stary reżyser chce go wykorzystać. - W elbląskiej realizacji w role bohaterów wcielą się Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik. Całość zrealizowana będzie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - informuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru Dramatcznego.

Paweł Jurek jest współautorem scenariuszy m.in. do Złotopolskich, Klanu, Tak czy nie i M jak Miłość. Urodzony w 1966 roku w Kaliszu. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie i studium scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Jego sztuki (m.in. "Czarny", "Nie pobiegnę za tobą", "Pokolenie porno", "Wścieklizna", "Urojenia", "Dziura w mózgu") otrzymały wiele wyróżnień i wystawiane były na scenach w całej Polsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji