Artykuły

Poznań. Nowi aktorzy w Nowym i w Polskim

Nie wszyscy są debiutantami, ale dopiero w tym sezonie wiążą się na stałe z poznańskimi scenami. Teatr Nowy przyjął do swojego grona czworo aktorów, Teatr Polski - jednego.

Gabrielę Frycz już znamy. Debiutowała w Teatrze Nowym rolą Ofelii w "Hamlecie" [na zdjęciu] w ubiegłym sezonie artystycznym. Od sierpnia jest etatową aktorką tego zespołu. Związana była wcześniej przez kilka lat z Teatrem Bagatela w Krakowie, Ludowym w Nowej Hucie i Śląskim w Katowicach. Gabriela Frycz występowała również w kilku serialach telewizyjnych: "Samo niebo", "Pensjonat Pod Różą", "Czwarta władza", "Oficer", "Kryminalni", "Magda M.", "Egzamin z życia", "Pogoda na piątek" oraz w filmach fabularnych - "Ono", "Karol - człowiek, który został papieżem" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

Jagoda Stach jest jeszcze studentką IV roku krakowskiej PWST. Ma już na swoim koncie występy w kilku spektaklach telewizyjnych: "Góra Góry", "Szczęśliwy Książę", "Figlarna telewizja i wróżka z kranu", "Spotkanie nad morzem", "Ogrodnik i jego chlebodawcy", "Dziewczynka, której nigdy nie zdarzy się nic złego" oraz serialach: "Klan" (Karolina, córka Rafalskiego) oraz "Kuchnia polska".

Łukasz Chojęta ukończył w tym roku Akademię Teatralną w Warszawie. Otrzymał wyróżnienie za role w przedstawieniach dyplomowych "Pułapka" i "Usta pełne ptaków" na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Wystąpił jako Pan Karol w filmie Jerzego Stuhra "Korowód" i cyrkowiec w serialu "Egzamin z życia".

Drugi Łukasz - Mazurek - ukończył krakowską PWST, specjalność wokalno-estradowa na Wydziale Aktorskim. Zagrał Puka w przedstawieniu dyplomowym "Sen nocy letniej".

W Teatrze Polskim pojawi się tylko jedna nowa twarz. Będzie to Łukasz Chrzuszcz, tegoroczny absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Debiutował rolą Dromia w "Komedii omyłek" Williama Szekspira w reżyserii Macieja Prusa na scenie Teatru Nowego w Łodzi w 2002 roku. Następnie grał w Teatrze Studyjnym oraz Nowym w Łodzi. Na szklanym ekranie dał się poznać w serialach "Magda M." i "Barwy szczęścia".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji