Teatr KTO uczcił swe 30-lecie
Z okazji 30-lecia Teatru KTO - po czwartkowym pokazie na Rynku Głównym w Krakowie spektaklu "Quixotage" i piątkowym pokazie w siedzibie teatru inspirowanego Hrabalem przedstawienia "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać" - w sobotni wieczór dyrektor Jerzy Zoń zaprosił na - jak ujęto to w zaproszeniach - "Wielki bal urodzinowy" na terenie teatralnych magazynów w Cichym Kąciku.
Mimo zimna, gości nie brakło, także z Francji, z Warszawy, z Nowego Sącza czy Limanowej, skąd przyjechał Zbigniew Sułkowski, pomysłodawca poprzedniego spektaklu ulicznego KTO - "Zapach czasu" [na zdjęciu].
Przybył też prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, by za zasługi dla miasta wręczyć członkom KTO medale Honoris Gratia. Otrzymali je Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Bartosz Cieniawa, Andrzej Czop, Jerzy Lisowski, Jerzy Zoń, a także Witold Siemaszkiewicz, grafik, związany z tym teatrem od lat. Wręczając medale włodarz miasta, które w 2005 r. usamodzielniło teatr, będący przez lata agendą Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, podkreślił rolę KTO w Krakowie, jak i w przynoszeniu miastu sławy podczas wojaży w tylu miejscach świata.
Mimo chłodu, impreza, dzięki tańcom, a grał rewelacyjny zespół z Francji Les Enfants du Bal, ozdoba wielu festiwali teatrów ulicznych, i suto zastawionym stołom, trwała długo w noc; najbardziej wytrwali opuścili miejsce spotkania o godz. 5.30.
W najbliższym czasie KTO czekają wyjazdy - 29 września pokaże teatr spektakl "Quixotage" we Lwowie, na Festiwalu "Złoty Lew", po czym weźmie udział w wielkich akcjach teatralnych w Łodzi i Poznaniu. A po trzech tygodniach urlopu, bo latem KTO, jak na teatr uliczny przystało, intensywnie pracuje, Jerzy Zoń uruchomi od listopada KTO Studio, czyli warsztaty kształcące nowe kadry dla tej nietypowej teatralnej działalności.