Artykuły

Warsztaty taneczne w Fundacji Centrum Tańca Współczesnego

Fundacja Centrum Tańca Współczesnego zaprasza do udziału w projekcie tanecznym pn.: "Kolumbowie tańca". We wszystkie soboty i niedziele września, w godz.: 14.30 - 17.30 w Służewskim Domu Kultury odbywać się będą bezpłatne warsztaty taneczne. Przed uczestnikami jest także szansa wzięcia udziału w spektaklu tańca współczesnego, którego prezentacja, zaplanowana na grudzień, będzie zwieńczeniem całego projektu.

Celem Fundacji Centrum Tańca Współczesnego jest zaprezentowanie odmienności i specyfiki tańca współczesnego na tle innych stylów, jak również edukacja artystyczna młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz studentów poprzez taniec współczesny. Projekt skierowany jest do osób, które miały już kontakt z różnymi formami tańca.

W ramach wydarzenia do końca września odbywać się będą bezpłatne warsztaty tańca klasycznego, tańca współczesnego oraz technik improwizacji w kontaktach (contact improvisation), które zakończą się tanecznym egzaminem. Jego celem jest wyłonienie najlepszych kursantów i zaproponowanie im udziału w przygotowaniach i prezentacji spektaklu tanecznego pn.: "Kolumbowie tańca", którego premiera planowana jest na grudzień 2007.

Warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych tancerzy.

Taniec klasyczny poprowadzi Karol Urbański - tancerz, choreograf i nauczyciel tańca, związany z Teatrem Wielkim w Warszawie.

Tajniki tańca współczesnego uczestnicy warsztatów poznawać będą z Małgorzatą Marcinkowską - artystką współpracującą wcześniej z Teatrem Wielkim w Warszawie, a obecnie realizującą jako tancerka i pedagog projekty taneczne.

Technik improwizacji w tańcu (contact improvisation) uczyć będzie Zbigniew Czapski, tancerz Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Do realizacji spektaklu organizatorzy projektu zaprosili choreografa związanego z Kieleckim Teatrem Tańca, Grzegorza Pańtaka. Grzegorz Pańtak ma na swoim koncie liczne osiągnięcia jako tancerz, pedagog i choreograf.

Spektakl "Kolumbowie tańca" jest zarówno podróżą w świat tańca współczesnego, jak również artystycznym przedstawieniem poszukiwania tożsamości oraz budowania relacji z innymi ludźmi. Spektakl będzie miał formę sekwencji tanecznych, które przypominać będą ujęcia filmowe.

Zajęcia warsztatowe i próby do spektaklu będą odbywać się w Służewskim Domu Kultury, a spektakl zostanie zaprezentowany w domach kultury znajdujących się na Mokotowie.

Projekt dofinansowany został ze środków Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje w siedzibie Służewskiego Domu Kultury, przy ul. Bacha 15, telefonicznie dzwoniąc pod numer 022- 843 91 01 albo 0 600 95 98 61 lub przysyłając maila na adres Fundacji "Centrum Tańca Współczesnego" fundacja@ctw.warszawa.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji