Artykuły

Lublin. Pięciu na dyrektora Teatru Muzycznego

W środę [12 września] zarząd województwa powołał komisję konkursową, która wybierze nowego dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie.

Do marszałka wpłynęło pięć ofert na to stanowisko. Swoje kandydatury zgłosili: Krzysztof Kutarski (pełniący obecnie obowiązki dyrektora Teatru), Stefan Münch (adiunkt w Zakładzie Kultury Literackiej i Obyczaju UMCS, recenzent muzyczny), Zbigniew Rybka (dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), Andrzej Smogór (solista Operetki Śląskiej i Teatru Muzycznego w Gliwicach do 2001 r., dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej) i Piotr Wojak.

- Są to jedynie osoby, które złożyły swoją ofertę. Nie są to jeszcze kandydaci na dyrektora naczelnego - zastrzega Dorota Goluch, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego. - O tym, czy mogą być kandydatami, zdecyduje komisja konkursowa po sprawdzeniu ofert pod względem formalnym - dodaje.

Wakat na stanowisku dyrektora naczelnego to efekt odwołania Leszka Hadriana. Zarząd województwa obarczył go winą za fatalną sytuację finansową i organizacyjną teatru. Wykazała to kontrola w placówce, którą zlecił nowy zarząd. Na jaw wyszło sporo nieprawidłowości, m.in. błędy w prowadzeniu dokumentacji, zatrudnianiu artystów i nieprecyzyjne umowy, na podstawie których dyrektor artystyczny teatru Jacek Boniecki pobierał z kasy teatru dodatkowe pieniądze (w sumie ponad 200 tys. zł).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji