Artykuły

Bydgoszcz. Rusza 45. Festiwal Muzyczny

Inaugurujacja w poniedziałek i wtorek [10 i 11 września] wieczorem w filharmonii - wystąpią Andrzej Kulka i Krzysztof Penderecki.

Po raz pierwszy impreza będzie miała aż dwie inauguracje. Dziś wieczorem na estradzie pojawi się skrzypek Konstanty Andrzej Kulka z orkiestrą symfoniczną FP, a jutro - orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją kompozytora Krzysztofa Pendereckiego oraz fiński wiolonczelista Arto Noras. Oba koncerty rozpoczną się o godz. 19.

45. edycji festiwalu przyświeca hasło "Karol Szymanowski i mistrzowie muzyki XX wieku". Impreza potrwa prawie miesiąc - do 5 października. Koncerty planowane są co kilka dni, głównie w filharmonii, ale również w gmachu opery, a nawet poza Bydgoszczą - w Ośrodku im. Chopina w Szafarni i w Teatrze Letnim w Ciechocinku (na oba filharmonia podstawi autobusy). Wśród artystów, którzy przyjadą na festiwal są m.in.: rosyjski pianista Evgeni Mikhailov, Kwartet im. Ciurlionisa z Wilna, amerykańska skrzypaczka Anne Akiko Meyers, Polski Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej, Camerata Silesia - Zespół Śpiewaków Miasta Katowice. Na dwa ostatnie koncerty zaproszono do Bydgoszczy kapele góralskie.

Bilety na festiwal kosztują 30 zł (normalne) i 20 zł (ulgowe). Są jeszcze wolne miejsca na wszystkie koncerty.

Na zdjęciu: Karol Szymanowski (1882-1937)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji