Artykuły

Poznań. Otwarcie Zaułka Krystyny Feldman

19 września zostanie otwarty Zaułek Krystyny Feldman [na zdjęciu]. Tego samego dnia zakończą się też wakacje artystów Teatru Nowego.

Zaułek Krystyny Feldman znajdować się będzie w pobliżu niewielkiej uliczki prowadzącej od ulicy Krasińskiego (poprzeczna między Roosevelta a Mickiewicza) do Sceny Nowej. Pomysł został przyjęty po śmierci aktorki w styczniu. Nadszedł czas na jego realizację.

Po raz pierwszy poznaniacy będą mogli przespacerować się zaułkiem 19 września. O godzinie 18.30 nastąpi uroczyste odsłonięcie tabliczki symbolizującej pamięć o aktorce. Zaraz potem, o godzinie 19.15, Teatr Nowy zaprasza na pierwszy w tym sezonie spektakl na Scenie Nowej Teatru Nowego. Będzie to "Królowa Piękności z Lenanne", czyli przedstawienie, w którym przez wiele lat Krystyna Feldman grała główną rolę. Poznaniacy nie zapomnieli o aktorce. Toczą się dyskusje, czy powinna być uhonorowana pomnikiem, czy może ławeczką, inni twierdzą, że powinno się ustanowić nagrodę artystyczną jej imienia. Tymczasem ma ona swoją tabliczkę i stolik w ogródku kawiarni Cocorico.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji