Artykuły

Łódź. "Zabawy..." z Pawlickim w Nowym

Antoni Pawlicki za główną rolę w filmie Sławomira Fabickiego "Z odzysku" [na zdjęciu]obsypany został nagrodami m.in. na festiwalach w Salonikach, Bratysławie, Kaliszu. Teraz pozyskany został do zespołu, który w Małej Sali Teatru Nowego przygotowuje "Zabawy na podwórku". Bulwersująca sztuka izraelskiej pisarki Edny Mazya oparta jest na prawdziwym zdarzeniu, mającym głośny epilog sądowy.

To dramatyczna zabawa w dojrzałość. Na podwórku nudzi się 14-latka Dvori. Obok czterej trochę starsi koledzy piją piwo, kopią piłkę. Zaczepiają dziewczynę, a ona wchodzi z nimi w grę, która w końcu wymyka się spod kontroli. A wszystko miało być tylko chwilą zabawy. Sztukę reżyseruje Tomasz Gawron. Wraz z Pawlickim wystąpią: Zuzanna Wierzbińska, Michał Bieliński, Sebastian Cybulski, Rafał Kosowski, Bartek Turzyński. Premiera w sobotę (1 września) o godz. 19.15 w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.

Akurat tego samego dnia w TVP1 (godz. 20.15) emitowany będzie film Michała Kwiecińskiego "Jutro idziemy do kina". Ten obraz o maturzystach 1938 r. już przed premierą stał się głośny za sprawą rewelacyjnych ról trzech młodych aktorów: Mateusza Damięckiego, Jakuba Wesołowskiego i właśnie Antoniego Pawlickiego. Utalentowany aktor jest wnukiem Barbary Rachwalskiej niezapomnianej m.in. z kreacji na scenie Teatru Nowego. We wrześniu zobaczymy go w filmie Wajdy o Katyniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji