Artykuły

O mężczyźnie i kobiecie

Po premierze "Piaskownicy" Michała Walczaka w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym o sztuce opowiada jej reżyser Piotr Kruszczyński;

"Piaskownica" to zabawna opowieść o mężczyźnie i kobiecie, o roli płci w pojmowaniu świata. Śledząc sceny między Nią i Nim, tymi "dziećmi, nie-dziećmi", przywołujemy bezbłędnie z pamięci damsko-męskie gry z różnych okresów naszego życia. Jednak "Piaskownica" to nie tylko dowcipne odzwierciedlenie rzeczy­wistości, niczym w serialu "Kasia i Tomek". Siła dramatu Michała Walczaka polega na genialnej metaforze, która pozwala w tra­gikomiczny sposób opisać współczesne relacje międzyludzkie.

"Piaskownica" jest bowiem w istocie opowieścią o naszym emocjonalnym kalectwie; o losie ludzi kontaktujących się mię­dzy sobą za pomocą gotowych wzorów ze świata filmu i gier komputerowych; o ludziach skazanych na substytuty uczuć i emocji. Świetne, wpadające w ucho dialogi dwojga bohaterów okazują się być tylko zręcznymi protezami językowymi, jakimi posługujemy się coraz częściej, wrastając w "wirtualną rzeczy­wistość" telewizji, wideo i internetu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji