Artykuły

Kaleki z piaskownicy

Sztuka Michała Walczaka zrobiła furorę na swej rodzinnej scenie, w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Teraz możemy ją obejrzeć w Warszawie, na scenie Teatru Małego.

To autentycznie zabawny, zręcz­nie napisany tekst, w którym dialo­gi wprost skrzą się humorem. Osie­dlowa piaskownica i dwójka dzieci - On i Ona w tym mikroświecie re­alizują wszystkie klasyczne modele relacji, jakie zdarzać im się będą przez całe życie.

"To opowieść o kobiecie, i męż­czyźnie, o roli płci w pojmowaniu świata. Śledząc sceny miedzy Nią i Nim, tymi dziećmi, nie-dziećmi, przywołujemy bezbłędnie z pamię­ci damsko-męskie gry z różnych okresów naszego życia - pisał reżyser spektaklu Piotr Kruszczyński. - Siła tego dramatu polega na ge­nialnej metaforze, która pozwala w tragikomiczny sposób opisać współczesne relacje międzyludzkie. "Piaskownica" jest bowiem w istocie opowieścią o naszym emocjonalnym kalectwie; kalectwie i losie ludzi kon­taktujących się między sobą za po­mocą gotowych wzorców ze świata filmu i gier komputerowych; o lu­dziach skazanych na substytuty uczuć i emocji".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji