Artykuły

Kaszuby. Pierwszy klaps u Maleszki

Pierwszy klaps na planie filmu padł 1 sierpnia w kaszubskich plenerach. Filmowców nie odstraszyła nawet kapryśna pogoda.

W filmie - kinowej wersji telewizyjnego serialu "Magiczne drzewo" - zagrają m.in. Andrzej Chyra [na zdjęciu], Agnieszka Grochowska i Hanna Śleszyńska. Wiosną 2008 r. zobaczymy też czworo dziecięcych bohaterów. Troje z nich pochodzi z Wielkopolski.

Zdjęcia rozpoczęły się wczoraj na Kaszubach. Za kilka dni ekipa filmowa (ok. 70 osób i kilkanaście wozów technicznych) przeniesie się do Bydgoszczy, gdzie powstanie jedna trzecia filmu. W plan filmowy zamienią się m.in. ul. Mostowa, Gdańska, Rybi Rynek i Wenecja. Dlaczego tak urzekły poznaniaka? - Bydgoszcz kojarzy mi się z miastem muzyki, a nasi główni bohaterowie to właśnie muzycy - wyjaśnia swój wybór Andrzej Maleszka. - Szukaliśmy też miejscowości nasyconej wodą, a na Wybrzeżu nie chcieliśmy kręcić, bo jeden z odcinków cyklu już tam powstał - dodaje. Zdjęcia nad Bałtykiem powstaną pod koniec sierpnia, ostatnie klapsy padną we wrześniu w Warszawie.

Podobnie jak w serialu, głównym motywem jest tu magiczny dąb, który pewnego dnia powala gwałtowna burza. Ludzie, nieświadomi cudownych właściwości drzewa, tną je na deski i przerabiają na przedmioty codziennego użytku. Jednym z nich jest spełniające życzenia magiczne krzesło. W najnowszej historii krzesło odnajdują dzieci i wyruszają w świat w poszukiwaniu rodziców, którzy wyjechali do pracy za granicę. Twórcy filmu chcą, by fabuła dotykała aktualnego społecznego problemu: emigracji "za chlebem". Nie zabraknie też emocjonujących scen pościgów i czarów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji