Artykuły

Niechorze. Piąty turniej aktorów i artystów

Przez trzy dni w Niechorzu i Pogorzelicy rozgrywany był V turniej aktorów i artystów, w którym wzięło udział 21 gwiazd polskiej sceny: Marcin Daniec, Tadeusz Borowski, Jan Englert, Karol Strasburger, Tomasz Stockinger, Henryk Sawka, Piotr Cyrwus, Piotr Skarga, Grzegorz Potoczek, Krzysztof Respondek, Krzysztof Hanke, Leszek Malinowski, Zbigniew Górny, Michał Milowicz, Robert Rozmus, Stan Borys, Piotr Gąsowski, Maurycy Polaski, Tomasz Bednarek, Krzysztof Wakuliński i Janusz Zaorski.

Kiepska pogoda pokrzyżowała nieco plany organizatorów. Środowe mecze półfinałowe zostały przerwane i dokończono je następnego dnia. W spotkaniu o pierwsze miejsce Robert Rozmus (- na zdjęciu, zwany przez kolegów "Rozim") pokonał 9:5 Marcina Dańca, a trzecie miejsce zajął Jan Englert, który wygrał 9:3 z Tomaszem Stockingerem. Jest to drugie zwycięstwo Rozmusa w historii imprezy. Trzy razy wygrywał Daniec.

Wieczorem w pogorzelickiej "Saharze" odbyło się rozdanie nagród. Henryk Sawka, znany satyryk i rysownik, ale także tenisista, stwierdził aluzyjnie, że zajął miejsce dopiero w drugiej dziesiątce, ale tylko dlatego, że "stał za tym szatan, a w przyszłym roku turniej musi się odbywać systemem pierwiastkowym, to ja wygram". Znakomity aktor i reżyser, niegdyś rektor szkoły teatralnej w Warszawie Jan Englert rzekł, odbierając nagrodę w postaci amerykańskiego roweru składanego, zapakowanego w wiklinową walizkę, że woli zajmować trzecie miejsce, by nie występować na scenie "Sahary" po Dańcu, który za chwilę odebrał swoje nagrody. Krzysztof Respondek, członek kabaretu "Rak", powiedział o swoim koledze Krzysztofie Hanke (popularny Bercik), że ten nie lubi dzieci, bo wie, że dzieci podrosną, a on już nie". Hanke otrzymał wyróżnienie dla aktora najbardziej obleganego przez łowców autografów. Rozdawał je długo i cierpliwie. Twórca i organizator imprezy Adam Grochulski otrzymał od artystów oklaski na stojąco, co go tak wzruszyło, że aż się rozpłakał (też na stojąco).

Nagrodę "Kuriera" dla największego pechowca otrzymał znakomity reżyser 20 filmów (min. ,Piłkarski poker") i aktor - Janusz Zaorski, który w turnieju nie zagrał z uwagi na operację łękotki. Wręczając nagrodę, powiedziałem "gratuluję wyróżnienia", na co Zaorski zareagował: "Pierwszy raz widzę faceta, który gratuluje komuś pecha". Pech był podwójny, gdyż po chwili w zamieszaniu puchar się stłukł...

Sponsorami turnieju byli m.in.: OW "Sandra" w Pogorzelicy (sposnor główny), Enea, Entur Szczecin, Lexus Kozłowski, PLL LOT, Euroafrika, Hotel Park Szczecin, Browar Bosman, DW "Stoczniowiec" Pogorzelica, OW "Gryf" Pobierowo, bank PKO BP, tawerna "Bryza" i "Laguna" (obie z Pogorzelicy). Patronat medialny nad imprezą sprawowała nasza redakcja

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji