Artykuły

Zielona Góra. 12 kandydatów na dyrektora lubuskich scen

Sami mężczyźni ubiegają się o stanowisko szefa Lubuskiego Teatru [na zdjęciu]. Większość to tacy, którzy z niejednego pieca jedli chleb. Dziś [4 lipca] zapadnie decyzja.

Dziś zbierze się dziewięcio-osobowa komisja konkursowa i zapozna się z kandydaturami na funkcję dyrektora zielonogórskich scen. W komisji oprócz przedstawicieli marszałka lubuskiego będą reprezentanci ministra kultury, stowarzyszeń teatralnych i zawodowych ludzi sceny.

Kandydatów jest 12, wszyscy mają doświadczenie w kierowaniu teatrami, niektórzy poznali większość scen pozawarszawskich. Wśród kandydatów nie ma ani jednej kobiety. O stanowisko ubiegają się m.in: dotychczasowy szef Lubuskiego Teatru Andrzej Buck i dyrektor tej sceny w latach 1991-96 Waldemar Matuszewski. Swoje kandydatury zgłosili także: Robert Czechowski - były dyrektor teatru w Kaliszu, Andrzej Jakimiec - były szef scen m.in. w Białymstoku i Tarnowie, Rafał Matusz - pracował w Tarnowie i Gorzowie, Robert Ostolski - lalkarz, pracował w Lubuskim Teatrze, ostatnio w Teatrze Ochoty w Warszawie, Jacek Papis - aktor z doświadczeniem reżyserskim z Krakowa, Piotr Ratajczak - ostatnio sekretarz literacki Teatru Współczesnego w Szczecinie, Jacek Różański -ostatnio aktor Teatru Narodowego w Warszawie, Zbigniew Rybka - były szef teatru w Rzeszowie, Czesław Sieńko - były dyrektor teatru w Toruniu i Edward Żentara - aktor, ostatnio dyrektor teatru w Koszalinie.

Kogo komisja wskaże na kierownika scen zielonogórskich, tego dowiemy się jutro. Ostateczną decyzję podejmie zarząd województwa po uzyskaniu zgody ministra kultury.

Pojutrze odbędą się konkursy na dyrektorów teatru w Gorzowie. Kandyduje obecny dyrektor Jan Tomaszewicz i warszawski reżyser Jacek Zembrzuski. Zaplanowano także konkurs o fotel dyrektora zielonogórskiej filharmonii (trzech chętnych). Pod koniec sierpnia komisja zapozna się z kandydaturami na szefa Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji