Artykuły

Mikołajki. VIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aktorów

Maciej Gąsiorek [na zdjęciu] z Teatru Nowego w Warszawie, wygrał VIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aktorów NIVEA Cup 2007.

Drugie miejsce zajęła ekipa Tomasza Stockingera (...), aktora znanego choćby z roli doktora Lubicza w serialu "Klan". Brązowe medale wywalczyli żeglarze pod dowództwem Marka Cichuckiego, który bronił tytułu mistrzowskiego. W wyścigu oldbojów, przeprowadzonym na łódkach klasy Optimist, najlepszy był Tomasz Szawkowski.

W imprezie na Jeziorze Mikołajskim wzięły udział 34 załogi. Do niedzielnych finałów zakwalifikowało się 18 najlepszych z nich. Pozostałe osady walczyły o kolejne miejsca. Ostatnia załoga, pod opieką Roberta Wrzostka z Wrocławia otrzymała nagrodę przechodnią - hulajnogę.

Ogromny puchar otrzymała też Dorota Kamińska. Organizatorzy przyznali jej nagrodę fair play. Podczas sobotnich wyścigów żaglowiec Chopin przypadkowo wpłynął na trasę, którą płynęła Kamińska. Uniemożliwiło to aktorce zajęcie dobrego miejsca. Choć miała pełne prawo, wycofała się ze złożenia protestu. Czy zatem mistrzostwa traktowała tylko jako rozrywkę? - Nie mogę ścigać się na poważnie, choćby dlatego, że nie jestem zawodowcem. Wykonałam plan maksimum, a chodziło mi po prostu o to, żeby się nie utopić - odpowiedziała ze śmiechem Kamińska.

Regaty zamknął Kazimierz Kaczor, honorowy komandor regat aktorów, od lat jeden z najlepszych żeglarzy wśród aktorów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji