Artykuły

Bydgoszcz. Wedekind i smutki młodych w Polskim

Premiera "Przebudzenia wiosny", koncert uczniów Akademii Muzycznej, debata o troskach młodzieży i piknik dla dzieci. Na bydgoskiej scenie rusza projekt "Smutni nastoletni/+".

Na koniec sezonu dyrektor Teatru Polskiego postanowił skupić się na młodych widzach. To głównie do nich kierowany jest ostatni w tym sezonie projekt Teatru Polskiego "Smutni nastoletni". - Postanowiliśmy zająć się niewygodnymi, często wstydliwymi zagadnieniami dotyczącymi życia młodych: inicjacji seksualnej, kontaktów z rodzicami, utraty autorytetów - mówi dyrektor.

"Przebudzenie wiosny" wyreżyseruje Wiktor Rubin, dramaturgią zajmuje się Bartosz Frąckowiak. Ten duet jest już znany bydgoskiej publiczności. Na naszej scenie zrealizowali już przedstawienie pt. "Tramwaj zwany pożądaniem". W swoim najnowszym spektaklu twórcy skupiają się na problemach tożsamości młodych ludzi. Wkraczaniu w życie dorosłe i związanych z tym trosk, poszukiwaniu siebie. - Chcemy naświetlić specyficzne kłopoty tej grupy ludzi, często pomijane w społecznych dyskursach - mówią realizatorzy. - Bardziej zajmuje nas to, co otacza młodzież, kontekst kulturowy niż emocje i wnętrze, ale i tego aspektu nie pominiemy - dodają.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji