Artykuły

Wrocław. Kuczok w Maglu Literackim Teatru Polskiego

Prozaik, poeta, scenarzysta i krytyk filmowy Wojciech Kuczok [na zdjęciu]zasiądzie w poniedziałek 14 maja na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego, by odpowiadać na pytania prof. Stanisława Beresia i publiczności.

Kuczok (rocznik 1972) jest autorem powieści "Gnój", za którą w 2003 r. został wyróżniony Paszportem "Polityki", a rok później Nagrodą Literacką Nike. "Gnój" to historia toksycznej rodziny widziana oczyma dziecka. Autor pisze o świecie dorosłych, w którym rządzi przemoc, i o dziecięcych marzeniach, które łatwo zniszczyć. Na podstawie powieści napisał scenariusz filmu Magdaleny Piekorz "Pręgi", zdobywcy Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni w 2004 roku.

Kuczok jest także autorem "Opowieści samowitych" i "Opowieści słychanych". W ubiegłym roku przygotował monodram "Doktor Haust", który wyreżyserowała Magda Piekorz. Tytułową rolę psychoanalityka, który uświadamia sobie, że sam mógłby być pacjentem, zagrał Michał Żebrowski.

Spotkanie rozpocznie się na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego, ul. Świdnicka 28, o godz. 19. Wstęp wolny. Pytania do pisarza można wpisywać na stronie internetowej www.teatrpolski.wroc.pl w podsekcji Czynne poniedziałki/Magiel literacki. Najciekawsze z nich zada podczas spotkania prof. Bereś.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji