Artykuły

Warszawa. Warsztaty Filipa Szatarskiego w IT

W sobotę, 12 maja, w g. 10-14.00 w Instytucie Teatralnym, ul. Aleje Ujazdowskie 6 (ceglany budynek za Cafe Rozdroże) odbędą się przedostatnie w tym sezonie warsztaty z cyklu "Gra z ciałem - ciało w grze - Improwizacja". Poprowadzi je Filip Szatarski (na zdjęciu) z teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska.

Warsztaty teatralno-ruchowe opierające się o techniki tańca współczesnego. Celem zajęć jest rozwój świadomości ciała w przestrzeni, poczucia dynamiki i wagi ciała. Praca obejmuje techniki improwizacji dla początkujących i polega na indywidualnym definiowaniu zagadnień: ruch, kierunek, pauza,decyzja, kontakt... oraz zapamiętywania stworzonego materiału: metodamemory flash-back". W programie warsztatu również podstawy techniki Contact Improwization (pracy z partnerem).

Filip Szatarski - Od 1996 roku związany z Teatrem Dada von Bzdülöw.

1998-2003 występuje w produkcjach Teatru Miejskiego im. Gombrowicza w Gdyni.

Od 2001 roku pracuje w Europie jako tancerz i choreograf, m.in. w Tanz Hotel, TanzAtelier Wien, Smafu Compagnie Wien, Blue Elephant Dusseldorf.

W roku 2005 realizuje solowy program "Artist in Residence" będąc gościem Yamaguchi Art Village Center w Japonii.

W roku 2006 jako dyrektor artystyczny realizuje międzynarodowy projekt "Nietolerancja" (Gdańsk/Brema). Zajmuje się kompozycją choreografii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych i niezależnych projektów teatralnych.

Zrealizował cztery własne produkcje współpracując z: Mileną Rewińską, Celine Bacque, Tae Hee Kim, Julią Mach. Ostatnia pracą jest solowy spektakl "Jakub".

Współpracował z muzykami i artystami wizualnymi m.in.: Guntherem Bergerem, Tymonem Tymańskim, Johanną Doderer, Kamilą Chomicz, Tomkiem Bergmanem Lewandowskim.

W swoim dorobku ma doświadczenia performerskie, taneczne i choreograficzne (około 250 zagranych spektakli, 25 tytułów w których brał udział, 9 tytułów jako realizator, prace własne).

Rozwija działalność pedagogiczną i warsztatową wśród studentów i podczas pracy z aktorami zawodowymi.

Warsztaty są bezpłatne. Nie jest wymagane doświadczenie. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy na szkolawidzow@e-teatr.pl , lub telefonicznie (22) 501 70 18-19

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji