Artykuły

Warszawa. "Opowieści chasydzkie" w klubie Mamele

26 kwietnia 2007 godz. 19.00 (czwartek) odbędzie się premiera spektaklu "Opowieści chasydzkie" w Mamele, klubie Fundacji SHALOM, Warszawa, plac Grzybowski 12/16. Wstęp - 20zł

Spektakl jest oparty na opowieściach chasydzkich, starych, wziętych z literatury klasycznej, przypowieściach Midraszowych oraz zwykłych żartach żydowskich z epoki - przełomu XIX i XX wieku. Postaci chasydów; Dow Ber z Międzyrzecza, Pinchas z Korca, Zeew Wolf ze Zbaraża i Icchak z Warki są postaciami autentycznymi i zapisanymi w historii żydowskiego sacrum. Usłyszymy również stare przyśpiewki i pieśni żydowskie traktowane do dzisiaj jako dorobek i spuściznę Ojców. Spektakl jest traktowany jako spotkanie szabasowe, gdzie splatają się dwie kreowane sceny - mędrców i zwykłych rzemieślników. W przedstawieniu widzowie traktowani są nie tylko przedmiotowo, ale interaktywnie - ich udział jest zaznaczony w scenariuszu jako jeden z aktywnych teatralnych bytów. Przesłanie spektaklu, to posługiwanie się w życiu prawdą - kiedyś i dzisiaj szczególnie ważną.

Wystepują: Alina Świdowska, Dawid Szurmiej, Jerzy Walczak, Henryk Rajfer, Mikołaj Muller, Marek Węglarski i Wojcich Wiliński. Opracowanie muzyczne: Mrosław Kuźniak (skrzypce). Scenografia - Marta Grudzińska. Scenariusz i reżyseria - Elżbieta Protakiewicz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji