Artykuły

Poznań. "Tragedia - Medea" Dziemidoka w PTT

14 kwietnia na Scenie Rozmaitości odbędzie się premiera Poznańskiego Teatru Tańca w choreografii Rafała Dziemidoka [na zdjęciu].

- Nasza wersja historii o słynnej dzieciobójczyni jest dość okrojona pod względem liczby wykonawców - mówi Jagoda Ignaczak, kierownik literacki PTT. Rafał Dziemidok, który jest autorem choreografii, scenariusza i reżyserem spektaklu mówi o swej inspiracji dramatem Eurypidesa: - To nie jest historia barbarzyńskiej księżniczki sięgającej łatwo po nóż, raczej metafora niszczycielskiego potencjału drzemiącego w każdym człowieku - wyjaśnia. - Nie skupiamy się na samej zbrodni, a raczej na emocjach, które ją poprzedzają - dodaje. W kluczowy trójkąt postaci wcielają się: Iwona Pasińska, Agata Ambrozińska-Rachuta i Andrzej Adamczak.

Całości dopełnia muzyka Iannisa Xenakisa uzupełniona standardami jazzowymi oraz projekcjami multimedialnymi. Kostiumy są skąpe, proste i współczesne - zdradzają twórcy. Premierowa odsłona spektaklu "Tragedia - Medea" będzie jedyną, która zobaczymy w Poznaniu w kwietniu. Potem zespół PTT wyjeżdża na międzynarodowe tournée.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji