Artykuły

Warszawa. Czytanie "Wywiadu" w Studio

2 kwietnia o godz. 19 w Teatrze Studio w ramach cyklu "Wariacje" odbędzie się próba czytana sztuki "Wywiad" Stephana Lacka wg filmu Theo van Gogha i Theodora Holmana, przekład z języka niemieckiego Marek Szalsza. Czytają: Monika Obara i Andrzej Mastalerz. Reżyseria i opracowanie tekstu: Rafał Matusz. Po czytaniu przewidziana jest dyskusja i lampka austriackiego wina z okazji Dnia Teatru. Wstęp wolny.

"Wywiad" - Redaktor działu politycznego Pierre Peters jest wściekły. Rząd chce podać się do dymisji, a tymczasem redaktor naczelny zleca mu przeprowadzenie wywiadu z gwiazdą srebrnego ekranu Katją Schuurman. Pierre nie przygotowuje się do wywiadu. Atrakcyjna aktorka, ulubienica brukowej prasy, czuje się zlekceważona. I tak nieudany wywiad zmienia się w psychologiczny pojedynek, w którym szala zwycięstwa przechyla się raz na jedną raz na drugą stronę. Gra prawdy i fałszu, szczerości i pozorów, pełna pułapek, podchwytliwych pytań, prowokacji, kłamstw i współczucia. Sztuka powstała w oparciu o film kontrowersyjnego holenderskiego reżysera Theo van Gogha, który został zamordowany jesienią 2004 roku przez muzułmańskiego fundamentalistę.

STEPHAN LACK - urodzony w 1981 roku w Wiedniu, współpracuje z wydawnictwem Thomas Sessler Verlag. W 2004 r. ukończył warsztaty pisarskie zorganizowane przez Burgtheater w Wiedniu. Jego sztuka "Zasypane" zajęła pierwsze miejsce w Konkursie dla Młodych Dramatopisarzy Dolnej Austrii. Prapremiera odbyła się wiosną 2006 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji