Artykuły

Wrocław. Przeczytają sztukę Bogdana Kocy

W ostatni poniedziałek miesiąca (26 marca) w Teatrze Polskim odbędzie się piąte już Czytanie z cyklu "Czynne poniedziałki". Tym razem aktorzy przedczytają sztukę Bogdana Kocy [na zdjęciu] "Szósta rzeczywistość".

Po raz pierwszy opieką reżyserską zajmie się sam autor czytanego tekstu, legendarny odtwórca roli Henryka w wyreżyserowanym 31 lat temu na scenie Teatru Polskiego przez Jerzego Grzegorzewskiego "Ślubie" Witolda Gombrowicza.

Bogdan Koca, który po wielu latach spędzonych w Australii wrócił do Teatru Polskiego, jest także autorem sztuk teatralnych. Jeden z wielu jego dramatów, "Szósta rzeczywistość" zajmuje się problemem wpływu mediów na nasze życie. Akcja sztuki rozgrywa się w czasach, w których teatr jest popularniejszy od elektronicznych mediów. Podczas kiedy milionowa publiczność drzwiami i oknami szturmuje sztuki najpopularniejszego dramatopisarza, szefowie telewizyjnego koncernu obmyślają przebiegłą pułapkę, by odzyskać widzów - szóstą rzeczywistość, która zniszczy teatralnego idola.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji