Artykuły

Wałbrzych. Promocja Szekspira w teczkach

Dlaczego policja zajęła się promocją sztuki wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego pt. "Burza"?

Zaczęło się od pracowników banku w Świebodzicach. Znaleźli oni teczkę z klauzulą "ściśle tajne". W środku były nazwiska kilku osób, rzekomych agentów.

- Teczki dobrze naśladowały te oryginalne, dlatego pomyśleli, że ktoś złamał w ten sposób prawo i zawiadomili nas o sprawie. Wszczęliśmy postępowanie - opowiada Katarzyna Czepił ze świdnickiej policji.

Okazało się, że w tak nietypowy sposób swoją najnowszą premierę, "Burzę" [na zdjęciu plakat do spektaklu] na podstawie dramatu Szekspira, reklamuje wałbrzyski Teatr Dramatyczny. Nazwiska rzekomych agentów i oficerów wywiadu to nazwiska aktorów i reżysera sztuki.

- Materiały promocyjne rozkładaliśmy w urzędach, instytucjach, firmach i autobusach - mówi Krzysztof Kobielec z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

- Teczki to motyw przewodni i część scenografii naszej sztuki, dlatego taka zaczepka artystyczna wydawała nam się jak najbardziej trafiona. Chcieliśmy wywołać zaciekawienie, a w konsekwencji wizytę w teatrze - tłumaczy Danuta Marosz, dyrektorka. Udało się znakomicie. Sztukę obejrzało już 700 osób. - Nie spodziewaliśmy się, że reklama sztuki wywoła aż tak ogromne zamieszanie - przyznaje Ewelina Magdziarczyk z działu promocji teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji