Artykuły

Lublin. Dyrektor Hadrian chce odejść do Rzeszowa

Leszek Hadrian [na zdjęciu], dyrektor lubelskiego Teatru Muzycznego, stara się o stanowisko szefa Filharmonii Rzeszowskiej. Sam nie komentuje tych informacji. Nie chciał z nami rozmawiać, gdy do niego zadzwoniliśmy.

Jednak wiadomość o jego starcie w konkursie na dyrektora Filharmonii Rzeszowskiej podały na przełomie stycznia i lutego prawie wszystkie rzeszowskie gazety. Hadrian jest jednym z sześciu kandydatów na to stanowisko. Niedługo rozpoczną się przesłuchania. Wyniki konkursu mają być znane pod koniec lutego. Hadrian jest jednym z najpoważniejszych pretendentów jako jedyny kierował już instytucjami kultury, w tym dwukrotnie filharmonią: w Lublinie i Częstochowie.

Możliwym odejściem dyrektora zaskoczony jest marszałek województwa Jarosław Zdrojkowski: - Szkoda, że nie poinformował mnie, iż zamierza opuścić Lublin. Życzę mujednak powodzenia. Jeżeli przeniesie się do Rzeszowa, rozpiszemy konkurs na jego stanowisko.

Być może powodem decyzji Hadriana jest konflikt w Teatrze Muzycznym. W grudniu ubiegłego roku wystąpił do zarządu województwa z wnioskiem o odwołanie jego zastępcy do spraw artystycznych Jacka Bonieckiego, który według niego uzurpował sobie prawa do zatrudniania i zwalniania pracowników oraz ustalania im honorariów. Uzasadnił to na łamach "Kuriera Lubelskiego". Marszałek uznał wypowiedzi dyrektora Hadriana do prasy za niewłaściwe, na początku stycznia wysłał go na urlop, a do teatru wprowadził kontrolę, która miała się zakończyć pod koniec stycznia. Jednak ze względu na dużą liczbę nieprawidłowości marszałek przedłużył ją o dwa tygodnie. Zgodnie z planem raport powinien powstać w przyszłym tygodniu. Jest to jednak wątpliwe. Kontrola prawdopodobnie przedłuży się o kolejny tydzień. - Dokumentacja i rozliczenia finansowe prowadzone przez teatr nie wyglądają dobrze - tłumaczy jeden z pracowników departamentu organizacji i kontroli Urzędu Marszałkowskiego i dodaje, że wszystko może się skończyć doniesieniem do prokuratury.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji