Artykuły

Bydgoszcz. Happening dramaturga w galerii Kantorek

- Co za głupoty! - Do roboty niech się weźmie! - Niech się ze mną solidaryzuje i przewali jednego tira - tak na happening w ramach projektu "po co tyle żreć/szekspir+" reagowali przechodnie.

Akcja zaczęła się wczoraj. Łukasz Chotkowski, dramaturg z Teatru Polskiego, zamknął się na 48 godzin w "Kantorku" razem z 20 kilogramami jabłek i pomidorów. Do wczorajszego wieczora zjadł 6 kilogramów. Woli jabłka. Impulsem do zrealizowania akcji była śmierć z anorektycznego wycieńczenia młodej modelki, która w momencie zgonu ważyła zaledwie 40 kilogramów. Przez ostatni rok życia jadła tylko pomidory i jabłka. Jej menadżerowie wręcz dopytywali lekarzy, kiedy wypiszą ją ze szpitala.

Łukasza Chotkowskiego stale obserwują kamery. - Jedna filmuje wagę - mówi Katarzyna Kamerduła z Teatru Polskiego. - Inna wnętrze galerii, kolejna okno wystawowe. W pogotowiu czuwa lekarz. Wszystko jest OK, więc będzie jadł do skutku albo nie da rady. - Udostępniłam galerię - mówi Elżbieta Kantorek. - Mam nadzieję, że rozpęta się dyskusja. Ja wypowiem się po zakończeniu akcji. Ludzie się zatrzymują przed witryną i idą dalej. Lukasz je, ma także przenośną toaletę, załatwia się na wizji. - Bohater akcji na pewno nie zaśnie, ma taką adrenalinę, że nie może usiedzieć - dodaje Katarzyna Kamerduła.

Ludzie są podzieleni. - Dobrze, że mówimy o anoreksji - mówiła pani Anna. - Mieszkam na stałe we Francji. Są u nas sklepy z odzieżą dla kobiet w rozmiarze 32! Ja noszę 40, czy to znaczy, że jestem gruba? W restauracjach kobiety zamawiają tylko sałatę i pomidory. To ich główny posiłek. Ma być zakaz lansowania na billboardach chudych modelek. Nareszcie. - Anoreksja? - Nie! Ale po co zanieczyszczać "Kanorek"? - denerwuje się pani Halina. - Policję bym wezwała. Sobie chłopak szkodzi i niesmaczne widoki proponuje.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji