Artykuły

Warszawa. Krystyna Feldman 846. kawalerem Orderu Uśmiechu

Zmarła w środę wybitna aktorka filmowa i teatralna Krystyna Feldman zostanie 846. Kawalerem Orderu Uśmiechu - poinformowała w piątek sekretarz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Ewa Chrobak-Szota.

Decyzja Kapituły Orderu Uśmiechu zapadła 27 października ubiegłego roku na wniosek dzieci z Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu, a ceremonia dekoracji z udziałem aktorki miała odbyć się 14 lutego tego roku w Poznaniu, w Teatrze Nowym im. T. Łomnickiego, w którym Krystyna Feldman występowała.

Śmierć aktorki przekreśliła te plany, jednak Zarząd Kapituły zdecydował, że Order Uśmiechu Krystyny Feldman zostanie przekazany na ręce dyrektora poznańskiego Teatru Nowego, Janusza Wiśniewskiego i dołączy do pamiątek po aktorce.

Uroczystość będzie miała miejsce 14 lutego w SP nr 51 w Poznaniu.

Order Uśmiechu to jedyne odznaczenie na świecie nadawane dorosłym przez dzieci. Przez niemal 39 lat Kapituła Orderu przyznała 845 odznaczeń a wśród laureatów znajdują się m.in. Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, a także znane polskie aktorki: Anna Dymna, Irena Kwiatkowska i Alina Janowska.

Aktorka zmarła 24 stycznia w Poznaniu w wieku 86 lat.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji