Artykuły

Warszawa. Próba stolikowa "Lekcji"

Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych - Sekcja Polska, Association Internationale des Critique de Théâtre, International Association of Theatre Critics oraz "Tarabuk. Kawa i herbata" zapraszają na próbę stolikową "Lekcji" Eugene Ionesco [na zdjęciu] w wykonaniu Magdaleny Schejbal i Jerzego Schejbala 17 stycznia o godz. 18.00 na ulicę Browarną 6 w Warszawie.

Magdalena Schejbal, Jerzy Schejbal - ojciec i córka. Aktorzy. Przedstawią Państwu coś, czego nawet przez dziurkę od klucza publiczność nie ma okazji podglądać ani oglądać. Jak rodzi się spektakl? Jakie są - najczęściej - jego początki?

Oto tzw. próba stolikowa "Lekcji" Eugene Ionesco w wykonaniu Magdaleny i Jerzego Schejbalów. Znajdziemy się na chwilę blisko "kosmicznej pustki" Ionesco. "Lekcja" rozwija się jak rytuał. Profesor i Uczennica porządkują kosmiczna pustkę dodając, odejmując, przekładając słowa na słowa... Tajemniczość, absurd nakręcany logiką, groteska. To wszystko tu prawie zagra i prawie będzie. Prawie, bo to tylko maleńki fragment próby. A Magdaleny Schejbal i Jerzego Schejbala nikomu nie trzeba przedstawiać, bo... Znają ich wszyscy widzowie seriali, publiczność teatralna, bywalcy kin.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji